Selülit Tedavisi

Selülit, ciltte portakal kabuğu gibi şekilsiz inişli çıkışlı yüzeyi olan estetik bir cilt problemidir. Vücudumuz kas , kemik ve yağ tabakasından oluşmaktadır.

Bizler yaşlandıkça vücudumuzda ki yağ parçaları da gün geçtikçe artmaktadır.

Tıpda adı “gynoid lipodistrofi” veya “adipoz ödemi” gibi isimlendirilmektedir. Bazı alanlardaki bağ dokuları , yağ hücreleri arasında dikey şekilde bulunmaktadır ve cildin üst tabakalarını vücudumuzun daha derin tabakalarına bağlar.

Yağ hücresinde büyüme olduğu zaman, yağ dokusunu sıkıştırarak inişli ve çıkışlı selülit görünümüne sebep olur

Hemen buradan bizlerle iletişime geçerek randevu alabilirsiniz !

Selülit En Çok Nerede Görülür

  1. Uyluk bölgesi
  2. Kalça ve
  3. Karın bölgesi

Nasıl Ortaya Çıkar ?

Düz olmayan dalgalı görünüm derinin altında zamanla oluşan ve büyüyen yağlar ile cilt yüzeyine dik şekilde uzanan ve “septa” adı verilen bantlardan oluşmaktadır.

Kadınlar tarafından en çok görülen problemler uyluk ve kalça bölgesinde oluşan selülittir. Bulunduğu bölgede metabolik bozuklarlardan dolayı oluşurlar. Hem görünüş hem de ruhsal anlamda etki yaratan bu duruma sonuç bulmaya çalışıyorlar. Kişinin önce vücut analizi yapılır , kaçıncı evrede, etken sebeplerinin neden olduğu belirlenir . Selülit derece olarak değerlendirilir en ileri seviye 3’tür.

Öncelikle kişinin selülit derecesi belirlenir. Kaçıncı seviyede olduğuna bağlı olarak en faydalı yöntem uygulanır. Sonra kişi yediklerine dikkat etmeli yağlı ve karbonhidratlı besinlerden uzak durmalıdır.