Saç Mezoterapisi

Saçlar hem kadınlar hem de erkekler için son derece önemlidir. Saç mezoterapisi saçın ihtiyaç duyduğu vitamin ve minareler saç derisine uygulanmaktadır. Bu yöntemler sayesinde saç çok daha canlı ve sağlıklı olmaktadır. Mezoterapi kafa derisi ve saç için oldukça etkilidir. Çeşitli saç problemleriyle mücadelede modern kozmetolojide en popüler uygulamalardan biri olarak kabul edilir. Uyuyan ampulleri uyandırmak, saç köklerine besin sağlamak ve kepeği ortadan kaldırmak gibi. 

Hemen buradan bizlerle iletişime geçerek randevu alabilirsiniz !

Bu yöntem ile saç köklerini besleyen bileşenlerin kolay bir şekilde saçta yerleşmesini sağlar. Bu yöntem ile saç dökülmesi tedavi edilebileceği gibi, incelmiş olan saçları kalınlaştırır, dökülmeleri durdurur, saçın daha canlı ve parlak hale gelmesini sağlar.

Çok az kadın kendi saçından memnundur. Günümüzde saçlarımız çevre, özellikle hava ve su olmak üzere yoğun bir şekilde kirlenmektedir, sık stres, sinir gerginliği ortaya çıkmakta ve iyi bir uyku alamamak bizleri rahatsız etmektedir. Bütün bunlar, elbette, doğal güzelliği büyük ölçüde etkiliyor.

Saçlar vücutta meydana gelen değişikliklerden ilk etkilenen bölgelerdendir. Saç problemlerini önlemek, mevcut sonuçlarla mücadele etmekten çok daha kolaydır, ancak çok az kişi koruyucu önlemlere başvurur.

Ancak buklelerin durumu önemli ölçüde kötüleşirse, saçlar dökülmeye başlarsa insanların o zaman akılları başlarına gelir. Bu sorunların çözümü için saçlara mezoterapi gibi çeşitli kozmetik yöntemler kullanılabilir.Saç Mezoterapisi saçlarınız için ihtiyaç duyduğu vitamin, mineral(Kalsiyum, İyot, Manganez, Bakır, Çinko, Selenyum, Demir, Potasyum), derinin keratin tabakası ile ilgili ajanlar, saçların uzaması ve gelişmesi için gerekli aminoasitler ve yüzey genişleticilerin saçlı deriye doğrudan enjekte edilmesidir. Saç Mezoterapi deneyimli bir uzman tarafından yürütülen bir saç terapisi yöntemidir. Mikro enjeksiyonlar, sağlıklı saç ve saç büyümesi için gerekli olan vitamin ve besinleri içeren özel ilaçların uygulanmasına yardımcı olur. Tıbbi kompozisyon, mevcut soruna bağlı olarak doktor tarafından seçilir. Bu prosedürün fiyatı amaçlanan etki ile tamamen tutarlıdır.

Saç Mezoterapisi Endikasyonları:

  • Çok saç dökülmesi;
  • Yağ bezlerinin bozulması ile ilişkili kafa derisinde meydana gelen sebore;
  • Kepek görünümü;
  • Çizik ve kuru kafa derisi;
  • Saç kırılganlığının artması ve bölünmüş uçlar;
  • Bazal bölgede hacim eksikliği.