Leke Tedavisi

Leke; cildinizde gölgeler oluşturarak sizi yaşlı ve bakımsız gösterebilir. Kırışıklığınız olmasa bile lekeler mimiklerinizin olduğu yerlerde yoğunlaşmış ise orada kırışıklık gibi durabilir, çoğu insan bundan çok rahatsız olur fotoğraf bile çekilmek istemez.

Cildinizde ki bu görüntüden sizde rahatsız iseniz hemen bize ulaşarak cildinizi yenileyebilirsiniz.

Hemen buradan bizlerle iletişime geçerek randevu alabilirsiniz !

Cilt Lekesi Nasıl Oluşur?

Hamilelik, güneş doğum kontrol hapları gibi sebeplerle cilde rengini veren melanin pigmentinin gereğinden fazla üretilmesiyle cilt lekeleri oluşmaya başlar. Hamilelik döneminde karşılaşılan lekelere kloazma olarak bilinir. Yaş ilerledikçe lentigo denilen bölgesel lekelenmelerde görülmeye başlar. Vücudumuzda güneşle temasta olan el , yüz dekolte bögeleri bu durumdan fazlaca etkilenir.

Leke tedavisi için çoğunlukla kış ayalarında yapılması önerilir.tedavi de lekeler ne kadar yeni ise tedavi o kadar kolay olur. Kişi lekelerinin farkında olup korunmaya özen göstermelidir.

Leke Tedavisi Ne Kadar Sürer?

Tedavi kişiden kişiye farklılık göstermektedir, kişinin leke yapısına , derinliğine ve tedavi yöntemine göre değişmektedir.

Lekeler Nasıl Tedavi Edilir ?

Tedaviye başlamadan önce yapısı ve derinliği değerlendirilmelidir. Ciltte yanık, kızarıklık, kaşıntı gibi sorunlar ile karşılaşılmış ise cilt önce iyileştirilmeli ondan sonra devam edilmeli. Kişinin cilt yapısı ve lekenin oluşma durumuna ve derinliğine bağlı olarak kişiye uygulanan yöntemler değişmektedir.

Her Mevsim Uygulanır Mı?

Tedaviyi genellikle kış aylarında yapılmasını istiyoruz  mümkün ise yaz aylarına kadar tedavi bitirilmeli. Cilt tedavi süresinde soyulup yenilenmesi gerekir . Güneş ışınlarının cilde iyileşme süresinde zarar vermemesi gerekir.

Yöntemleri Nelerdir ?

  1. Kimyasal peeling,
  2. PRP,
  3. Mezoterapi
  4. Lazer sistemleri

Tedavide genellikle bir tek yöntem faydalı olmak yöntemler kombine olarak uygulanır. Yapılan tedavi daha kalıcı olması için güneş kremleri ile desteklemeli .