Lazer Epilasyon

Lazer Epilasyon şimdilik sadece Kayseri şubemizde uygulanmaktadır.

Gerçek buz lazer ile kalıcı bir sonuç almak ister misiniz ?

Hemen buradan bizimle iletişime geçerek randevu talebinde bulunabilirsiniz.

İçindekiler

 • Lazer Epilasyon Nedir ?
 • Buz Lazer Epilasyon Nedir ?
 • Buz Lazer sonrası yanık ve leke oluşur mu? 
 • Vücuda zarar verir mi?
 • Kaç Seansta Sonuç Alırım ?
 • Lazer Öncesi Neler Yapılmalı ?
 • Lazer ve Buz Lazer Seansları Sırasında Ağrı Olur Mu ?

İstemediğimiz tüyleri lazer ışınları sayesinde kalıcı ve zararsız olarak ortadan kaldırılmasıdır. Saniyelik ışınlar ile tüye rengini veren melanin pigmenti tarafından emilir ve dokuya zarar vermeden kıl kökünde yoğunlaşarak tüyde etki oluşturur.

Buz Lazer Nedir ?

Günümüzün son teknolojileri arasında yer alan Buz Lazer cihazı cildinize hiçbir şekilde zarar vermemektedir. Işınların her bir atışı bir saniyeden daha az sürede oluşmaktadır ve birçok tüy hücrelerine denk gelmektedir bu sayede daha hızlı, acı hissetmeden ve kalıcı olarak tüylerinizden kurtulmanızı sağlayan bilindik lazer epilasyona alternatif olarak kullanılmaktadır.

Buz Lazer sonrası yanık ve leke oluşur mu?

Normalde güneş ışınlarına maruz kalınmaması gerekirken buz lazer bu olaya son vermiştir. Buz lazeri tek ve vazgeçilmez olması sağlayan özelliği dört mevsim, bütün ciltlere uygulanabilir olmasıdır.

İşlem sonrasında az miktarda pembelik veya tüy köklerinde hafif kabarma yaşanabilir. Yaklaşık 45 dk sonra cilt normal haline dönmektedir. Profesyonel olmayan çalışanlar kullanırken yanık oluşabilir, bu yüzden uzman çalışanlarımızı seçmenizi öneriyoruz.

Vücuda zarar verir mi?

Hayır, vücuda hiç bir kötü etkisi bulunmamaktadır. Çünkü uygulama sırasında cildinize, ter bezlerinize kötü etki yaratmadan yalnız tüy köklerinize odaklanır. Özel bölgede oluşan kıl dönmeleri için de çoka kullanılan yöntemler arasındadır. FDA tarafından, kalıcı sonuç ve güvenilirlik onayını almıştır.

Kaç Seansta Sonuç Alırım ?

Lazer Epilasyon Kayseri şubemizle beyaz ve koyu tenli herkeste renk tüyü farketmeksizin başarılı sonuçlar almaktayız. Bazı insanlarda 4-5 seans yeterli gelirken, bazı tüy yapılarında 6-10 seansa kadar devam edilebilir.

Lazer Öncesi Neler Yapılmalı ?

 1. Bir ay önceye kadar, tüyleri kökünden alan ağda, epilatör, cımbız işlemleri yapılmamış olunmalı .
 2. Yine cilt tonu eşitsizliği olmaması için 1, 5 ay öncesine kadar bronzlaşmamış olmalısınız.
 3. Kulladığınız ilaçlar ve özellikle deri hastalığınız var ise bunu belirtmelisiniz.
 4. Ayrıyeten son altı ay içerisinde sivilceleriniz için tedavi görmüş iseniz kesinlikle bilgi vermelisiniz.
 5. Uygulanan bölgede tüyler tıraş makinesi ile kısaltılmalıdır.

Lazer ve Buz Lazer Seansları Sırasında Ağrı Olur Mu ?

Seanslarda ağrı çoğunlukla azdır. Ama fazla ağrı hissedenlerde işlemden yaklaşık bir saat öncesinde anestezik krem uygulaması önerilebilir.

Aynı şekilde uygulama sonrasında bölgeyi nemlendirerek, cildin toparlanmasını sağlamalısınız. İşlem sonrası ilk 24 saat, işlem uygulanan bölge su ile temas edilmemelidir. Epilasyonun uygulandığı alana terletici etki oluşturacak aktivitelerden kaçınılmalıdır. Kayseri Lazer Epilasyon